doğsan sütur pegelak rapid Hızlı Erilebilen 12 Li

Tahmini Kargo Ulaşımı 1 ila 3 Gün Arası

TANIM: PEGESORB rapid steril, emilebilir, örgülü ve kaplanmış cerrahi ameliyat ipliğidir. Ameliyat ipliği poliglikolik asitten imal edilir. Poliglikolik asitin formülü (-O-CH2-CO-O-CH2-CO-)n’dır. Sütürün örgülü yapısı kaplanmıştır. Kaplanmış sütür poli(glikolid(%30)-ko-L-laktid(%70)) ve kalsiyum siterat karışımından hazırlanır.

Poliglikolik asitten mamul sütürler yaşayan bir organizmaya yerleştirildiğinde o organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. Polimerli ve kalsiyum siteratlı karışım antijen ve pirojen değildir ve emilim sırasında sadece hafif doku reaksiyonu ortaya çıkar.

PEGESORB rapid minimum doku reaksiyonu ile mükemmel kullanım kolaylığına ve düğüm özelliklerine sahiptir. PEGESORB rapid, PEGESORB sütürün daha düşük moleküler ağırlıktaki tipidir böylece PGA’nın hızlı hidroliz olmasını/ emilmesini sağlar.

PEGESORB rapid sentetik emilebilen sütürler icin, bazı ölçülerde, düğümlü mukavemet gereklilikleri dışında, ABD Farmakopesi (USP) ve Avrupa Farmakopesi (EP) gerekliliklerine uygundur. Düğüm mukavemetleri katgüt sütürler icin USP ve EP standartlarına uygundur (Chorda resorbilis)

ÇEŞİT

3/0, 4/0, 5/0, 6/0

KULLANIM AMACI: PEGESORB rapid sadece kısa dönemli (7-10 gün) yara desteği gereken yumuşak doku yakınlaştırmalarında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. PEGESORB rapid kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz.

Sadece tek kullanımlıktır.

KLİNİK PERFORMANS ÖZELLİKLERİ: PEGESORB rapid minimum doku reaksiyonu ve lifli bağlantı dokularının içten büyümesine sebep olur. PEGESORB rapid sütürlerde mukavemet kaybı ve emilim aşamalı hidrolizle ve vücut içinde mukavemet azalması ile olur.

Emilim prosesi kopma mukavemetinin azalması ile başlar ve kütle kaybı ile devam eder. Farelerde emilim testlerinde ve in vitro hidroliz çalışmalarında PEGESORB rapid implante edildiğinin 5. gününde orijinal kopma mukavemetinin yaklaşık olarak %50’sine sahiptir. PEGESORB rapid’n tüm orijinal mukavemeti implante edildikten 10-14 gün sonra tamamen kaybolur. PEGESORB rapid ‘in kütle olarak tamamen emilimi yaklaşık 42 gün sonra tamamlanır.

KLİNİK FAYDA: PEGESORB rapid, açık yaraların kapanması için kullanıldığında dokuyu yaklaştırır, dolayısıyla enfeksiyonu sınırlar ve ayrıca kısa süreli bir desteğe (yaklaşık 7 gün) ihtiyaç duyulan yumuşak dokular için bir sabitleme sistemi olarak kullanılır. Yara iyileştirme özelliklerini geliştirir ve gereksiz doku tahrişi olmaksızın yeterli gerilme mukavemeti ve emilim sürecini koruyarak etkili bir yara kapanması sağlar.

Shopping Cart