Sale!

LASCOD KROMOPAN Aljinat

Tahmini Kargo Ulaşımı 1 ila 3 Gün Arası

Kromopan Aljinat

453g&#39lık Özel Poşet

Toz çıkarmadan, temiz ve kolay bir karışım sağlanır.

Kısa sürede ağızda sertleşerek çok detaylı ölçüler

elde edilir. Çok elastiktir ve yırtılmaya karşı

dayanıklıdır. Alçı ile optimal uyumdadır ve sert,

düzgün yüzeyli modeller hazırlanabilir. Kromatik

renk değiştirme özelliğine sahiptir.

Renk Değiştirme Özelliği sayesinde diş hekimliği dışında ölçü alınması gereken alanlarda da en kolay kullanılan aljinattır (okul öncesi el ayak kalıbı alma , maket – model kalıbı vb .. )

3 Boyutlu El Ayak Kalıbı+Heykel Alçısı( 450 gr+1 kg)
3 Boyutlu Anlık Kalıp Ajanı(El,Ayak özellikle çoçuklar için):450 gr
450 gr aljinat ,1300 ml su ile jel olur:Karışımın toplam hacmi yaklaşık  1400  ml   olur.Alınacak kalıbın büyüklüğüne göre ölçüm yaparak karışım kabını belirleyiniz.Azar azar kullanılabilir.Özellikle  el ,ayak,ve başka materyallerden anlık kalıp almada kullanılabilir.
Polyester,epoksi,alçı,sabun  ve mum için kalıp  almada da kullanılır.Aljinatın indikatör özellikleri size karıştırma, kalıp alma,sertleşme bilgileri verir.Mor renk karıştırma ,pembe renk karıştırma sonunu ve sarı renk kalıp alma zamanını gösterir.Kalıp alınma biçimi veya detayına göre ortam şartlarına göre bir hafta kullanılabilir.Su kaybından dolayı  yavaşça deforme olacaktır.El ve ayak gibi kalıplar tek kullanımlık olacaktır.Ürünle beraber  Heykel alçısı önerilir.
Tozumaz ürün,kapalı ve nemsiz ortamda saklayınız.
Azar azar kullanımda ağzını sıkıca kapayınız.
Kullanılmayan aljinatın direkt su ile temasını engelleyiniz.
Nasıl Yapılır?
Çalışma Zamanları:Su sıcaklığı  ve kalitesi önemlidir.Kaliteli şişe suyu
normal sıcaklıkta olmalı.
Ağırlıkça 450  gr. Aljinat 1300 ml yumuşak su  hesabıyla yapılır.
Hacimsel tarif şöyledir:
Yaklaşık 1 su bardağı aljinata  1 su bardağı su kullanarak yapabilirsiniz.Önce aljinat uygun hacimde kaba alınır,su üzerine bir defada alınır.Hızlıca karıştırılır.Mor renk karıştırma,pembe renkde eli içine batırın dibe ve kenarlara değmesin beyaz renk olduğunda sertleşmeye başlar.İyice sert olduğunda elinizi oynatarak geri alın.
60 saniye karıştırma zamanı
Toplam çalışma zamanı 2 dakika(kalıp alma zamanı)
Jel oluşumu:3,5 dakika(toplam süre karıştırma,kalıp alma dahil)
2 bardak Aljinat  2 bardak su ( çoçuk el )  Hacim 400-500 ml
4 bardak Aljinat   4 bardak su ( çoçuk ayak)Hacim:800-900 ml
Kalıp alınacak  elin, ayağın rahatlıkla girebileceği genişlik ve derinlik olmak kaydıyla elle veya mikserle 60 saniye homojen karışım yapınız.Kalan 60 saniye de el dibe değmeyecek şekilde 2-3 cm  aralık olmalı kalıp alınack el tutulur.Sertleşme oluştuktan hemen sonra el geri alınırSertleşmeyi kalıbın üstüne dokunarak anlayabilirisiniz..Alçı kalıba geçilebilir.
Not:Kalıbı anında kullanmak ölçü hassasiyeti açısından önemlidir. 1 -2 gün kapalı bir ortamda tutulabilir.Kalıp zamanla küçülecektir.
HEYKEL ALÇISI:1 kg
Heykel,el,ayak,anıt süsleme  gibi mimari dekorasyon ve estetik görünümlerin güzelleştirilmesi için yapılacak eserlerde ideal su bazlı malzemedir.
Kurallara uyarak kullanılması halinde normal bir betonarme betonuna kıyasla dört katı daha fazla mukavemettedir. Basma mukavemeti 1200 kg/cm².El,ayak,çiçekli böcekli zengin süslemelerde, büst tarzı eserlerde saç teline varıncaya kadar ince detay alınabilen bir malzemedir.
Ölçü hassasiyeti maksimumdur.Su ile temas olacak yerlerde ise bezir yağı ile veya silikon bazlı şeffaf boya ile boyanarak alınacak tedbirle emniyetli bir şekilde kullanılabilir.İstenirse ayrıca cam elyafı veya diğer elyaflarla sorunsuz şekilde takviye edilerek yapılacak uygulamalara uygundur.Çok sert bir eşya üretilmek istendiğinde metalik boya uygulanarak metal görünümlü objeler üretilebilir.
Ürünle beraber Aljinat kalıp ajanı ve rtv2 kalıp silikonları satın alınması önerilir.
Nasıl Yapılır?
Önce su alınır, alçı üzerine ilave edilerek pürüzsüz kıvam elde edene kadar karıştırınız.El mikseri yada uygun bir çubukla eziniz.Boza kıvamına getiriniz.
100 gr Alçı
35 ml su
Hesabıyla  boza kıvamına getirilen alçı kalıba dökülür.Hafif titreştirme boşlukları doldurma ve köpük atmaya yardımcı olur.
Maksimum sertleşme zamanı 1 saattir.Alçıda hatalı yerleri falçata veya uygun bir bıçak düzeltebilirsiniz.Tam sertleşmeden  3 saat sonra çok aceleniz yoksa ertesi gün sprey boyalarla yada su bazlı boyalarla boyabilrisiniz.
Shopping Cart