doğsan sütur iplik/silk 3/0

Tahmini Kargo Ulaşımı 1 ila 3 Gün Arası

TANIM: İPEK iplik, fibroin adı verilen organik proteinden elde edilmiş, emilmeyen, steril cerrahi bir ipliktir. Bu protein, Bombycidae ailesinin evcilleştirilmiş türü olan Bombyx mori (B.Mori) İPEK böceğinden elde edilir. İPEK iplikler doğal yağ ve yapışkanlarından temizlenmek için işleme tabi tutulur.

İPEK siyah renkte (Hematein Logwood siyah) ve silikon ile kaplıdır.

Ham (Virjin) İPEK iplik, bükülmüş ve mavi renkte (Metilen Mavisi) USP 8/0 (EP 0.4) olarak mevcuttur.

İPEK, Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) tarafından saptanmış absorbe olmayan cerrahi iplikler için gerekli olan tüm şartları karşılar.

SKU 1010302 Categories , Tag
ADET

, ,

doğsan sütur iplik/silk

KULLANIM AMACI: İPEK, genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında, oftalmik ve kardiyovasküler cerrahi kullanımı da dahil olmak üzere kullanılır.

Sadece tek kullanımlıktır.

KLİNİK PERFORMANS ÖZELLİKLERİ: İPEK iplik, dokuda önce akut inflamasyon reaksiyonuna, sonrasında da bağ doku lifi ile ipliğin yavaş yavaş kapsül içine alınmasına yol açar. İPEK iplikler absorbe edilmediği halde, vücutta (in-vivo) İPEK liflerinin zamanla bozulması, iplik mukavemetinin yavaş yavaş kaybedilmesine neden olabilir.

KLİNİK FAYDA: İPEK sütürler, açık yaraları dikmek için kullanıldığında enfeksiyonu sınırlayarak ve olabildiğince minimum doku enflamasyonu sağlayarak, dokuları yaklaştırmak için kullanılır.

İPEK sütürler ayrıca yumuşak dokular veya diğer cihazlar için bir fiksasyon sistemi olarak kullanılır.

Shopping Cart